Tifozët kuqezinj mbushin rrugët në Dyseldorf, e “djegin” me daulle

24 Qershor 2024, 16:56 / SPORT ALFA PRESS

Tifozët kuqezinj mbushin rrugët në Dyseldorf, e

Kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e ndeshjes historike Shqipëri – Spanjë në Dusseldorf, e vlefshme për grupet e Kampionatit Europian 2024.

Sakaq, shqiptarët duket se kanë pushtuar qytetin gjerman i cili është kthyer i gjithi kuq e zi, ndërkohë që dëgjohen këngë, daulle dhe kërcehen valle shqiptare.

LSA sjell atmosferën në vendin ku po mblidhen tifozët e kombëtares, të cilët do të marshojnë më pas drejt stadiumit ku do luhet ndeshja.

Tifozët kuqezinj mbushin rrugët në Dyseldorf, e