Liverpooli dominon dhe kualifikohet, mund 4-0 LASK-un në 'Anfield'

30 Nëntor 2023, 23:05 / SPORT ALFA PRESS

Liverpooli dominon dhe kualifikohet, mund 4-0 LASK-un në

Në "Anfield Road" Liverpooli vendas fitoi 4-0 me LASK-un e Linzit për raundin e pestë në grupin E të Europa League, teksa edhe më herët e kishin siguruar kalimin në 1/8.

Të kuqtë e Klopp dominuan ndeshjen duke shënuar dy gola me Diaz dhe Gakpo që në pjesën e parë. Salah në pjesën e dytë me penallti dhe sërish Gakpo në fundin e ndeshjes dërguan sfidën në 4-0. Liverpool me 12 pikë kryeson grupin, ndjekur nga Toulouse, Royale Union dhe LASK.

 

Po ndodh...