Olta e pranon me mburrje: Unë e eliminova...

31 Mars 2023, 17:23 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Olta e pranon me mburrje: Unë e eliminova...

Zgjedhjet për lider brenda “Big Brother VIP” duket se kanë nxitur debate dhe dinamika të shumta.

Olta dhe Luizi kanë shprehur hapur dëshirën për këtë rol që vjen edhe me një avantazh në lojë.
Por ajo që ka marrë vëmendje ishte një deklaratë e Oltës, e cila tha se ka qenë ajo shkaku pse Ermiona u largua nga “Big Brother”.

Aktorja pyet Nitën për kë do votojë dhe kjo e fundit i tha: “Prit, të shohim”. Kjo përgjigje nuk i pëlqeu Oltës, e cila nisi t’i përmendë ato që ajo i cilëson “ndere për Nitën” dhe sipas saj, e tillë ishte dalja e Jonës.

Biseda

Olta: Nuk do ma japësh votën ë? E ke problem? Ke dëshirë të të kujtoj se çfarë kam bërë për ty? E mban mend Jonën kur doli, kur ishe ti në nominim?

Nita: Për çfarë, Jonën?

Olta: E mban mend kur ishte ti në nominim? I shpëtove nominimit pra.

Nita: Po pra, dhe doli Jona. Do të thuash që e nxore ti?

Olta: Kontribova sadopak.