Rama nxjerr shifrat e rezultatit në Kukës: Fitore shembullore, që flet për besimin dhe pritshmëritë ndaj nesh

25 Shtator 2023, 09:31 / POLITIKË ALFA PRESS

Rama nxjerr shifrat e rezultatit në Kukës: Fitore shembullore, që

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas rezultatit paraprak të zgjedhjeve të pjesshme në Kukës, ku kandidati i PS është në avantazh me rreth 3000 vota më shumë se rivali i “Bashkë Fitojmë”.

Rama shkruan se ky avantazh i kandidatit Albert Halilaj do të thellohet ende deri në kurorëzimin e një fitoreje shembullore.

Kjo sipas kreut të qeverisë, “flet qartë për besimin dhe për pritshmërinë e qytetarëve kuksianë ndaj nesh”.

"Kur janë numëruar pak më shumë se gjysma e kutive të votimit, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Kukësit ka një avantazh të pakthyeshëm prej thuajse 3000 votash, i cili do të thellohet ende deri në kurorëzimin e një fitoreje shembullore, që flet qartë për besimin dhe për pritshmërinë e qytetarëve kuksianë ndaj nesh, si edhe për detyrimin tonë të madh ndaj tyre, për të bërë shumë më shumë akoma për Kukësin.

FALEMINDERIT KUKËS, FALEMINDERIT TË GJITHËVE", shkruan ai.

Po ndodh...

ide