Operacioni ndërkombëtar me 26 të arrestuar, Balla përgëzon policinë dhe SPAK

12 Prill 2024, 17:27 / POLITIKË ALFA PRESS

Operacioni ndërkombëtar me 26 të arrestuar, Balla
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me arrestimin e 26 personave, mes tyre 4 punonjës policie.

Përmes një reagimi, Balla thekson se është goditur një rrjet ndërkombëtar trafiku.

Përgëzime Departamentit të Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit dhe prokurorëve të SPAK, falë hetimit profesional të të cilëve është goditur një rrjet ndërkombëtar trafikimi. Janë 26 persona të arrestuar, mes tyre edhe 4 punonjës policie; mbi 1 milionë Euro (cash) armë zjarri, 13 automjete dhe sasi lëndë narkotike????”, thuhet në reagimin e Ballës.

 

Po ndodh...

ide