Nis hetimi se kush e nxori informacionin nga SPAK për arrestimin e Dakos

7 Qershor 2023, 16:38 / AKTUALITET ALFA PRESS

Nis hetimi se kush e nxori informacionin nga SPAK për arrestimin e Dakos

Kanë nisur hetimet për rastin e daljes se informacionit për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dakos.

Informacioni doli në media 5 dite para se të ndodhte aksioni nga ana e SPAK-ut.

Mësohet se hetimi ka si synim jo reporterët dhe televizionet, por njerëzit e administratës së SPAK dhe gjykatës së posaçme.