Berisha kandidati për kryeministër? Grida Duma: S’është pyetje 1 milion dollarëshe por…

13 Qershor 2024, 09:04 / POLITIKË ALFA PRESS

Berisha kandidati për kryeministër? Grida Duma:

Pas vendosjes së fatit të vulës së Partisë Demokratike, zgjedhjet janë më pak se një vit larg, por çfarë ka ndërmend të bëjë Sali Berisha, a do të jetë ai kandidati i opozitës për kryeministër?

Në analizën e saj në hyrje të emisionit të Top Story, moderatorja Grida Duma u shpreh se gjërat tashmë rrotullohen drejt Berishës.

“Nuk është aspak pyetje 1 milion dollarëshe se çfarë ka ndërmend të bëjë Sali Berisha. Se çfarë ka ndërmend të bëjë, të gjithë të tijët e brohorasin aq sa do duhet që Berisha do thojë këtë radhë po ma kërkojnë me zor. Është krejtësisht një lloj batute për të riparë pamjen e estalbishmentit politik shqiptar.

Gjërat rrotullohen drejt dhe prej Berishës kështu është dhënë perceptimi që kur diskutonim për vulën që kemi thënë në Top Story, i takonte maxhorancës që guidohet dhe udhëhiqet nga Sali Berishën. Ky është emri që vijon në PD të riciklohet pavarësisht cikloneve ndërkombëtare e kombëtare, e të tjera me radhë.

Çfarë do të ndodhë me opozitën shqiptare, Lulzim Basha ka ndërruar mendje dhe thotë që do të shkojë më tej sa i përket proceseve gjyqësore”-u shpreh Grida Duma.

Po ndodh...