Beqiri: 43 kriminelët më të kërkuar në Shqipëri i ka futur Meta me pasaportë diplomatike

21 Maj 2024, 22:46 / POLITIKË ALFA PRESS

Beqiri: 43 kriminelët më të kërkuar në Shqipëri i
I ftuar në 3D avokati Idajet Beqiri edhe një herë ka sulmuar ashpër ish presidentin e vendit Ilir Meta, aktualisht  presidenti i Partisë së Lirisë në opozitë.

"43 kriminelët më të kërkuar në Shqipëri i ka pasiur Meta  me pasaportë diplomatike kur ka qenë ministër i jashtëm" tha zoti Beqiri. "Ka dosje për këtë" tha ai.

Ndërkaq avokat Beqiri tha se njerëz nga bota e krimit po tregojnë shenja pendese dhe se pritet të bashkëpunojnë me drejtësinë. " Do të dëgjojmë xhevahire nga këta ushtarë, krahu i armatosur i politikës " tha ai.

 

Po ndodh...