Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

3 Shkurt 2023, 08:10 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 106. 3 lekë në blerje dhe 107. 3 lekë në shitje.

Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.6 lekë dhe shitet me 131.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115. 7 lekë, ndërsa në shitje me 116.6 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.