Zjarr në Humelicë/ Zjarrfikëset ‘luftë’ me flakët, dyshohet të ketë qenë i qëllimshëm

10 Korrik 2024, 14:23 / AKTUALITET ALFA PRESS

Zjarr në Humelicë/ Zjarrfikëset ‘luftë’ me

Një zjarr i madh ka rënë në një parcelë të mbjellë me grurë në fshatin Humelicë të Gjirokastrës.

Për pasojë është shkrumbuar i gjithë prodhimi i pakorrur.

Sipas informacioneve paraprake zjarri është i vënë qëllimisht.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të cilat kanë arritur ta vendosin nën kontroll situatën, në mënyrë që flakët mos të përhapen në parcelat e mbjellë me dru frutorë dhe arrore.

Ndërkaq policia po punon për kapjen e zjarrvënësit.