Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

6 Qershor 2023, 23:33 / AKTUALITET ALFA PRESS

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në bashkëpunim është tipik ajo që e quajnë grup i strukturuar kriminal.

Vishaj u shpreh se pas tërmetit në Durrës janë hedhur shumë të mëdha parash që nuk dihet se ku kanë shkuar.

Më vijnë punonjës përditë që po vrapojnë të largohen nga administrata se kanë frikë. Janë derdhur lekë me thasë pas tërmetit si nga qeveria dhe fondet jopublike, madje u ngarkua edhe një ministër, dhe ku vajti gjithë ai lekë. Kemi që nga 2019 dhe i thonë 4 vjet, edhe sot SPAK nuk ka të pandehur dhe nuk ka akuzë konkrete”, tha Vishaj.