Emri/ Pjesëtar i grupit kriminal, arrestohet vëllai i ish-deputeti të PS

10 Korrik 2024, 13:04 / AKTUALITET ALFA PRESS

Emri/ Pjesëtar i grupit kriminal, arrestohet vëllai i ish-deputeti

Policia ka vendosur në pranga Xhelal Rrajën, vëllain e ish-deputetit të PS-së Rrahman Rraja.

Njoftimi i policisë: Pas një pune të mirëfilltë hetimore, është bërë e mundur kapja e shtetasit në kërkim Xh. Rr.

Njoftimi i policisë:

Pas një pune të mirëfilltë hetimore, është bërë e mundur kapja e shtetasit në kërkim Xh. Rr.

Xh. Rr. ishte shpallur në kërkim, pasi gjykata i kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në vijim të operacionit “Revanshi”, për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe për sigurim të kushteve për të kryer vrasje.