Video/ Momenti tragjik kur Alfons Doçi vritet brenda burgut grek

10 Korrik 2024, 12:48 / AKTUALITET ALFA PRESS

Video/ Momenti tragjik kur Alfons Doçi vritet brenda burgut grek

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vrasjen e shqiptarit Alfons Doçi në burgun grek.

Mediat vendase kanë publikuar pamjet nga momenti kur shqiptari sulmohet me thikë nga dy të burgosurit e tjerë. Ngjarja ndodhi në fund të muajit qershor, teksa nga ulmi mbeti i plagosur dhe një tjetër shtetas shqiptar.

35-vjeçari ishte dënuar për dy vrasje. Në vitin 2017, Doçi raportohet se kishte vrarë një biznesmen në Atikën Perëndimore gjatë një grabitjeje dhe pak kohë më vonë një të moshuar, gjithashtu gjatë një grabitjeje. Në vitin 2018, gjatë transferimit në Kretë, ai u arratis nga anija dhe u arrestua dy ditë më vonë në një shtëpi në Nea Filadelfia.

 

 

Po ndodh...