Parashikimi i motit për ditën e sotme, 25 shkurt 2024

25 Shkurt 2024, 08:34 / AKTUALITET ALFA PRESS

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 25 shkurt 2024

Këtë të diel vendi ynë ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme me mot të vranët kryesisht në jug të vendit si dhe kthjellime të herëpasherëshme në pjesën tjetër të territorit. Në orët e mesditës dhe pasdites parashikohen reshje të dobta shiu në mënyrë të izoluar dhe lokale në jug të vendit, përqëndruar në relievet malore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6°C ndërsa ato maksimale deri në 18°C. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 11 km/h shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128