Kundërshtoi me forcë punonjësin e policisë, vihet në pranga i riu

7 Qershor 2023, 15:04 / AKTUALITET ALFA PRESS

Kundërshtoi me forcë punonjësin e policisë, vihet në

Një 32-vjeçar nga Xengu në Divjakë është vënë në pranga pasi ka kundërshtuar me forcë një punonjës police

Ai ishte përshirë në një konflikt për motive të dobëta dhe kur një polic ka tentuar ta shoqërojë në komisariat, është bërë agresiv.

Një 43-vjeçar nga Tirana është arrestuar në Fier pasi është kapur duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

 

ide