E rëndë/ Shembet çatia ku punonte, humb jetën shqiptari në Itali

12 Prill 2024, 19:59 / AKTUALITET ALFA PRESS

E rëndë/ Shembet çatia ku punonte, humb jetën shqiptari
Një emigrant shqiptar 36-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në zonën e Milanos pas një aksidenti në punë.

Shqiptari ishte duke kryer punime rinovimi në një ndërtesë në qendër të Magenta-s të Milanos, kur për arsye ende të paqarta, çatia u shemb dhe punëtori ra duke vdekur në vend.

Viktima ishte pronari së bashku me dy ortakë të tjerë, i kompanisë që po kryente punimet e ndërtesës. Lidhur me këtë ngjarje hetimet janë në vijim, për të zbardhur rrethanat e vdekjes së shqiptarit.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128