Video virale/ Lopa bën sikur fle, njerëzit e pëlqejnë pasi u duket si ata

30 Mars 2023, 23:37 / TRENDING ALFA PRESS

Video virale/ Lopa bën sikur fle, njerëzit e pëlqejnë pasi u

Një lopë ka tërhequr simpati nga e gjithë globi pasi u shtir sikur është në gjumë për të shmangur mjeljen. Doris në një fermë qumështore në Isle of Wight ka tërhequr më shumë se 1.5 milion shikime në TikTok.

Videoja që bëri bujë tregon fermerin John Brodie duke u përpjekur të zgjojë Doris jashtë në një mëngjes të ftohtë dy javë më parë

Videoja është xhiruar nga z. Brodie në Reads Farm pranë Newport, thjesht me qëllimin për të argëtuar gruan e tij Laura. Brodie tha se pamjet treguan se si Doris ishte “më shumë person se lopë”.

“Laura mendoi se ishte qesharake dhe e vendosi në TikTok – unë as nuk e dija për të,” tha ai.

Kjo ndryshoi kur DJ i Radio One Greg James luajti audion në emisionin e tij të mëngjesit të nesërmen, me mijëra që shprehën simpatinë për hezitimin e Doris për t’u ngritur shumë herët.

“Unë identifikohem si Doris,” tha një person duke komentuar, ndërsa të tjerët pretenduan se lopa ishte “kafsha e tyre shpirtërore”.“Është vërtet befasuese, por mendoj se është një gjë vërtet e mirë – mendoj se çdo ekspozim pozitiv për çdo gjë që ka të bëjë me industrinë e qumështit, veçanërisht për momentin, është ndoshta një gjë e mirë,” tha Brodie për BBC.

“Doris ka një personalitet fantastik – ajo është padyshim më shumë person se lopë”, shtoi ai.

Po ndodh...