Pochettino nis menjëherë punën te Chelsea, gati afrimi i parë

30 Maj 2023, 18:51 / SPORT ALFA PRESS

Pochettino nis menjëherë punën te Chelsea, gati afrimi i

Pas zyrtarizimit si trajneri i ri i Chelsea-t, Mauricio Pochettino ka nisur menjëherë punën për skuadrën e sezonit të ardhshëm.

Argjentinasi ka zgjedhur emrin e parë që dëshiron të ketë në ekip dhe “blutë” e Londrës kanë nisur nga puna për t’ja plotësuar këtë dëshirë.

Sipas raportimeve të medieve britanike, Chelsea ka nisur bisedimet me Sporting për të afruar Manuel Ugarte.

Megjithatë për mesfushorin që e kërkon edhe klubi i Paris Saint-Germain, Sporting nuk pranon më pak se 60 milionë euro.Po ndodh...