Gazetari polak flet për ndeshjen me Shqipërinë: Me pelqen si luani, por fitojmë ne...

27 Mars 2023, 17:53 / SPORT ALFA PRESS

Gazetari polak flet për ndeshjen me Shqipërinë: Me pelqen si

Polonia pret sonte Shqipërinë në një ndeshje delikate për grupin E.

Në një lidhje direkte nga Varshava për emisionin “Ora Sport” në “Ora TV”, ka folur gazetari Sebastian Stazevski, i cili ka treguar atmosferën në Polonië dhe mënyrën se si opinioni sportiv atje po e pret përballjen me kuqezinjtë.

Gazetari i “Sport Interia”-s tregon se polakët janë të bindur në një rezultat pozitiv ndaj Kombëtares shqiptare, çka do të ishte mënyrë më e mirë për të shlyer atë humbje të papritur kundër Republikës Çeke.

“Atmosfera nuk është aq e mirë. Të gjithë e dini rezultatin kundër Çekisë. Humbëm dhe çfarë është më e keqja, humbëm me një lojë të keqe. Gazetarët u habitën me faktin se sa keq luajtëm. Sot të gjithë presin ndryshime. Santos tha sot se do të shohim lojtarë të rinj për ndeshjen. Jemi kurioz të shohim se cilët do të jenë lojtarët e rinj që do të aktivizohen.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128