Bonaventura i jep shpresë Fiorentinës dhe rikthen barazimin pas vetëm 5 minutash

7 Qershor 2023, 22:56 / SPORT ALFA PRESS

Bonaventura i jep shpresë Fiorentinës dhe rikthen barazimin pas

Fiorentina-West Ham  përballen mbrëmjen e kësaj të mërkure, në “Fortuna Arena” në Pragë për trofeun e Conference League.

Fiorentina-West Ham (1-1)

Finalja e Conference League 

67′-Goool! Bonaventura i jep shpresë Fiorentinës dhe rikthen barazimin pas vetëm 5 minutash.

62′-Goool! Benrahma merr përsipër ekzekutimin e penalltisë dhe kalon West Ham në avantazh.

59′-Birgahi prek topin me dorë, pas verifikimit në VAR, West Ham fiton penallti.

45+4′-Jovic gjen rrugën drejt rrjetës, por pas verifikimit në VAR goli anulohet për pozicion jashtë loje.

31′-Tiofzët e West Ham kanë goditur me gota në kokë dhe kanë gjakosur kapitenin e Fiorentinës Biraghin, sfida është ndalur për disa minuta.

09′-Fiorentina pranë golit, Mandragora tenton nga distanca.