Kurorëzimi me Kiarën ishte fiktiv? Del dokumenti: Luizi, beqar ne gjendjen civile!

30 Maj 2023, 19:45 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Kurorëzimi me Kiarën ishte fiktiv? Del dokumenti: Luizi, beqar ne

Luizi dhe Kiara lidhën kurorë natën finale te BBVA në prezencë të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt dhe nën tingujt e muzikës së Elvana Gjatës.

Por duket se kjo martesë ka qenë jo reale.

Pak ditë më parë Luizi ka ndryshuar një biznes në QKR dhe në dokumentacion përfshihet edhe gjendja civile, ku statusi i Luizit, sipas nje dokumenti rezulton beqar.

Kjo nënkupton se Luizi dhe Kiara nuk janë zyrtarisht të martuar.

Kurorëzimi me Kiarën ishte fiktiv? Del dokumenti: Luizi, beqar ne

Këngëtari doli në 7 maj nga shtëpia e Big Brother dhe shkoi në Bashkinë e Tiranës, ku kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, kurorëzoi martesën e tij dhe Kiarën, çifti më i përfolur ndoshta në 4 muaj në të gjithë Shqipërinë dhe diasporën.

Në ceremoninë e zhvilluar me atë rast, morën pjesë dhjetëra miq e të afërm, por sërish një lloj skepticizmi e rrethoi këtë martesë që në fillim.