Erdhi dimri, nisin reshjet e borës në juglindje të vendit, ja si paraqitet situata

7 Dhjetor 2023, 20:53 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Erdhi dimri, nisin reshjet e borës në juglindje të vendit, ja si

Kanë nisur reshjet e borës mbrëmjen e kësaj të enjteje në juglindje të vendit, ku ka pasur prezencë dhe në aksin nacional Korcë-Pogradec apo në Qafë Thanë.

Reshjet e borës kanë qenë me intensitet mesatar dhe për shkak edhe të terrenit të lagësht prej shiut, bora nuk ka shtruar, duke mos krijuar problematika në rrugë. Reshje në formë shiu dhe dëbore ka pasur edhe në zona të tjera po pa krijuar probleme.

Gjatë orëve të natës drejtuesit e mjeteve duhet të tregojnë kujdes të shtuar në rrugë ndërkohë temperaturat e ajrit pritet të ulen gjatë mëngjesit dhe ditës së premte duke bërë që minimumi dhe maksimumi të luhaten nga -3 deri në 4 gradë.

 

Po ndodh...