Vangjush Dako pas hekurave, zbardhen emrat e ish-zyrtarëve të arrestuar me urdhër të SPAK

7 Qershor 2023, 10:10 / AKTUALITET ALFA PRESS

Vangjush Dako pas hekurave, zbardhen emrat e ish-zyrtarëve të

Zbardhen emrat për të cilat SPAK ka lëshuar urdhër arreste.

Bëhet fjalë Adhurim Qehajajn, Adrian Bulkun, Fiqiri Farukun, Ermal Laman, Fatmir Ejupin, Adnan Tocillën, si edhe Meri Seminin.

Gjithashtu urdhër arrest nga SPAK u lëshua edhe për Ferzilet Hajdërin dhe Djana Dedjan.

Kujtojmë se mes personave për të cilët ishin lëshuar urdhër-arreste është edhe ish- kreu i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako i cili u vetëdorëzua në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.