Konfirmohet lajmi i Alfapress/ SPAK arrest me burg për Vangjush Dakon!

6 Qershor 2023, 17:17 / AKTUALITET ALFA PRESS

Konfirmohet lajmi i Alfapress/ SPAK arrest me burg për Vangjush Dakon!

Prokuroria e Posaçme ka lëshuar një urdhër arresti për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon.

Lajmi është bërë i ditur që ditën e djeshme nga media online Alfapress.al.

Gjithashtu SPAK ka lëshuar urdhër -arreste dhe për të paktën 6 ish-zyrtarë të urbanistikës të bashkisë së Durrësit.

Ata dyshohen për korrupsion lidhur me një pallat të dëmtuar nga tërmeti.

Sakaq pritet që në orët në vijim SPAK pritet që të japë informacione edhe për emrat e ish-zyrtarëve të tjerë.