Pas arrestimit, avokati i Vangjush Dakos mbërrin te Drejtoria e Policisë

6 Qershor 2023, 20:24 / AKTUALITET ALFA PRESS

Pas arrestimit, avokati i Vangjush Dakos mbërrin te Drejtoria e

Ndaj Vangjush Dakos është ngritur akuza vetëm për shpërdorim detyre dy herë. Bëhet fjalë për pallatin e dëmtuar gjatë tërmetit dhe tenderin në vlerën e 22 milionëve që i ka shkaktuar shtetit një dëm prej 18 milionë lekësh.

Ngritja e akuzës u ngrit pas padisë që banorët e pallatit nr 8, lagjia 5 në Durrës për të cilën banorët bënë kallëzim në SPAK në shtator 2020. 

Në orën 19:40 avokati Petrit Ismaili i ish kryebashkiakut ka hyrë në ambientet e drejtorisë së policisë së Tiranës.

 

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128