Bilanci javor/ Dy të vdekur e dhjetëra të lënduar në aksidente

24 Shkurt 2024, 16:06 / AKTUALITET AVI MEMA

Bilanci javor/ Dy të vdekur e dhjetëra të lënduar në
Java që lamë pas fatkeqësisht u shoqërua me një sërë aksidentesh rrugore, ku për pasojë mbetën të lënduar dhjetëra persona dhe humbën jetën dy prej tyre.

Aksidentet e kësaj jave ishin pasojë e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, ku në aksidenti më i rëndë për nga bilanci me pasoja njerëzore në Burrel u shoqërua edhe me largim të shoferit nga vendngjarja.

Alfapress.al sjell një bilanc javor të aksidenteve rrugore të ndodhura gjatë kësaj jave.

17 shkurt

Aksident në aksin rrugor Vlorë-Llogara, makina përplas këmbësorin

Aksident në qendër të Divjakës, zetori përplaset me motorin, një i plagosur

19 shkurt

Makina del nga rruga dhe përplas 4 kalimtarë, shoferi ikën nga vendngjarja. 3 te plagosur dhe një viktimë

22 shkurt

Aksident i rëndë në Pogradec, 24-vjeçari transportohet drejt Tiranës

Aksident në Shijak, një makinë përfundon në kanal

Aksident në aksin Levan-Tepelenë, furgoni përplaset me barrierat mbrojtëse dhe përmbyset

23 shkurt

E rëndë në Lezhë, makina del nga rruga dhe përplaset me barrierën anësore, humb jetën shoferi

Aksident në Korçë, makina përplas këmbësoren

24 shkurt

Aksident në Shkodër, lëndohet një 32-vjeçar./Alfapress.al

 

ide