Formacionet zyrtare/ Ronaldo udhëheq Portugalinë, Schick dhe Çekia gati për surprizën

18 Qershor 2024, 20:31 / SPORT ALFA PRESS

Formacionet zyrtare/ Ronaldo udhëheq Portugalinë, Schick dhe
Portugalia dhe Çekia përballen në kuadër të Grupit F në Euro 2024.

Kjo është ndeshja e parë për të dyja kombëtaret në këtë Evropian, duke mbyllur raundin e parë në këtë grup. Ndeshja që fillon në orën 21:00 do të zhvillohet në stadiumin Red Bull Arena (Leipzig).

Portugalia e Cristiano Ronaldos është favorite për këtë takim dhe do të synojë të nisë rrugëtimin me fitore. Cristiano Ronaldo bëhet lojtari i parë që paraqitet në gjashtë Kampionate të ndryshme Evropiane.

Formacionet zyrtare:

Formacionet zyrtare/ Ronaldo udhëheq Portugalinë, Schick dhe

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128