PD-ja zyrtare me seli të re, ja pamja dhe vendi ku ndodhet

18 Mars 2023, 21:19 / POLITIKË ALFA PRESS

PD-ja zyrtare me seli të re, ja pamja dhe vendi ku ndodhet

Gazment Bardhi që mban pozicionin e sekretarit të përgjithshëm te PD-së zyrtare, ka njoftuar pak ditë më parë se PD do të ketë seli të re.

Kjo tashmë është një realitet sepse duket se zyrate e reja do jenë funksionale së shpejti.
Grupi i PD-së zyrtare i kryesuar nga Alibeaj ka zgjedhur të mos shkojë në selinë qëndrore, sepse kështu do të shmangej një konflikt i mundshëm.

Kujtojmë se KQZ ka regjistruar si PD zyrtare në zgjedhjet e 14 majit, atë të drejtuar nga kryetari i komanduar Enklejd Alibeaj, ndërsa grupimi i Berishës do të futet në zgjedhje me koalicionin “Bashkë Fitojmë”, por jo me logon e PD, referuar vendimit të KQZ-së.

Nga fotot e siguruara shihet që në hyrje është vendosur dhe logoja dhe emri i Partisë Demokratike.

Mësohet se selia e re ndodhet pranë kryesisë së Kuvendit, përballë hyrjes në Gjykatën Kushtetuese.

Ambienti duket që është i rrethuar dhe i mbyllur por kjo siç duket pasi ende nuk është bërë hapja.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128