E rëndë në Greqi, babë e bijë vdesin nga një infeksion respirator

25 Shkurt 2024, 09:23 / BOTA ALFA PRESS

E rëndë në Greqi, babë e bijë vdesin nga një

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Greqi.

Një 50-vjeçar ka humbur jetën bashkë me vajzën e tij 7 muaj e gjysmë nga një infeksion respirtaor.

Mediat vendase shkruajnë se ka qënë burri ai i cili ka shfaqur fillimisht shqetësime, dhe është dërguar në spital për ndihmë mjekësore por nuk ka mundur të mbijetojë.

Pak orë më vonë edhe foshnja e vogël ka shfaqur të njëjtat simptoma dhe ka ndërruar jetë. Nuk dihen ende të tjera detaje mbi ngjarjes. Rasti është nën hetim nga autoritetet.

 

Po ndodh...

ide