Qofte pa mish me bukë të ndenjur

16 Prill 2024, 07:36 / RECETA ALFA ALFA PRESS

 

Qofte pa mish me bukë të ndenjur

Qofte me bukë të ndenjur

Përbërësit:

1/2 bukë të ndenjur
1 qepë mesatare
1 ĺk hudhër pluhur
1 kokërr vezë
1 lç piper i zi
1 lç piper i kuq
1 lç kerri
1 tufë majdanoz
100 gr djathë i grirë kaçkavall
Kripë, dhjozëm
Vaj për skuqje

Përgatitja:

Bashkojmë të gjithë përbërësit në një tas dhe zëmë brumin e qofteve. E lëmë pak të pushojë dhe përbërësit të lidhen dhe më pas realizojmë qoftet të cilat i skuqim në vaj të nxehtë.

 

Po ndodh...