TURQI-PORTUGALI 3-0/ E rrallë nga Kristiano Ronaldo, i dhuron golin e tretë Bruno Fernandesit

22 Qershor 2024, 19:24 / SPORT ALFA PRESS

TURQI-PORTUGALI 3-0/ E rrallë nga Kristiano Ronaldo, i dhuron golin e

Sfida më interesante e ditës së sotme do të jetë padyshim ajo mes Turqisë dhe Portugalisë, dy skuadrave që luftojnë për të siguruar kryesimin në Grupin F të Euro 2024. Në situatën aktuale, kush fiton merr vendin e parë në grup me një short në letër më të favorshëm në fazën me kualifikim direkt.

Të dy ekipet kanë fituar jo pa vështirësi sfidat e para, por duke shfaqur një lojë mjaft ofensive, ndaj për të gjithë do të jetë një ndeshje për t’u shijuar me yje në radhët e të dy ekipeve. Bie në sy se të Portugalia, Kristiano Ronaldo është përsëri në majën e sulmit, i mbështetur nga Rafael Leao, edhe pse kjo dyshe nuk ishte në formën më të mirë të mundshme në duelin e parë ndaj çekëve.

LIVE TURQI-PORTUGALI 0-3
21′ Bernardo Silva, 28′ (ag) Akajdin, 56′ Bruno Fernandes

NGJARJET KRYESORE

59’ Jilldiz dhe Juksek hyjnë në fushë në vend të Akturkoglu dhe Ajhan te Turqia.

Po ndodh...