I rrezikshëm në krahun e tij, ja kush u shpall “Lojtari i Ndeshjes” në takimin Itali-Shqipëri

15 Qershor 2024, 23:42 / SPORT ALFA PRESS

I rrezikshëm në krahun e tij, ja kush u shpall “Lojtari i

Italia fitoi me përmbysje përballë Shqipërisë në ndeshjen e parë të skuadrave në “EURO 2024”.

UEFA ka zgjedhur si “Lojtari i Ndeshjes” sulmuesin e Italisë, Frederico Chiesa.

Sulmuesi ishte tepër i rrezikshëm në krahun e djathtë, duke i shkaktuar probleme mbrojtjes shqiptare me topat e tij në zonë.

“Ne dominuam lojën dhe mbajtëm pozicionet e duhura në fushë. Goli i parë na solli një tronditje dhe që atëherë ne ishim shumë aktivë dhe për mendimin tim meritonim disa gola të tjerë. Në fakt, në fund rrezikuam absolutisht të pësonim dhe të na barazonin”, tha Chiesa pas takimit.

Po ndodh...