Euro 2024/ Përpalsje mes tifozerive, në prag të nisjes së takimit Turqi-Gjeorgji

18 Qershor 2024, 18:36 / SPORT ALFA PRESS

Euro 2024/ Përpalsje mes tifozerive, në prag të nisjes së
Nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sfida e vlefshme për Grupin F, mes Turqisë dhe Gjeorgjisë.

Përveç se ka patur reshje të dendura shiu, në Dortmund, në prag të nisjes së sfidës, nuk kanë munguar edhe incidentet e para, teksa të dyja tifozeritë filluan të hedhin sende të forta ndaj njëra tjetrës. Për fat të mire, forcat e sigurisë ndërhynë dhe neutralizuan gjithçka.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128