Euro 2024/ Baraspeshë e plotë në sfidën mes Turqisë dhe Gjeorgjisë

18 Qershor 2024, 19:08 / SPORT ALFA PRESS

Euro 2024/ Baraspeshë e plotë në sfidën mes Turqisë dhe
Turqia dhe Gjeorgjia janë duke u përballur në Dortmund, në takimin e parë të vlefshëm për Grupin F.

Deri më tani, ka qenë një sfidë mes të barabratësh. Ishin fillimisht turqit që e nisën më shpejtë takimin dhe falë presionit të ushtruar shënuan golin e epërsisë me anë të Muldur, në minutën e 25-të. Pas dy minutash nga goli i parë, turqit realizuan sërish me juventinin Yildiz, por ishte VAR, që anuloi gjithçka për shkak të pozicionit të parregullt.

Gjeorgjanët reaguan menjëherë, duke gjetur barazimin, 7 minuta më pas nga ana e Mikautadze. Edhe në aspektin e lojës, gjeorgjanët vendosën balancën, duke bërë që fraksioni i parë të mbyllet në baraspeshë.

 

Po ndodh...