Bulqiza nën pushtetin e ngricave, temperaturat ulen në -7 gradë C

3 Shkurt 2023, 11:53 / SOCIALE ALFA PRESS

Bulqiza nën pushtetin e ngricave, temperaturat ulen në -7 gradë C

Ulja e temperaturave në minus 7 gradë C gjatë natës së kaluar dhe mëngjesin e sotëm është shoqëruar me reshje të lehta bore si dhe  ngrica në të gjitha rrugët nacionale dhe ato rurale duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve në Bulqizë.

Si pasojë e ngrica, gjatë natës së kaluar ndodhi një aksident në vendin e quajtur “Pishat në Fushë Bulqizë” një automjet tip “Golf” doli nga rruga ku u  plagos rëndë drejtuesi i automjetit i cili u dërgua me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Policia lokale e Bulqizës u bën thirrje drejtueseve të automjeteve të përdorin goma dimërore, si dhe drejtuesve të automjeteve që transportojnë minatorët të përdorin zinxhirë, pasi në rrugët që shkojnë për tek minierat e kromit  ka prani të dëborës.

Ka vështirësi në qarkullim për shkak të dëborës ka edhe në bypass-in e rrugës së Arbërit.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128