Krepa me banane

11 Qershor 2024, 07:47 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Krepa me banane

Përbërësit:

1 filxhan çaj miell
2 vezë
1 filxhan çaj qumësht
pak kripë
100 g gjalpë i shkrirë
3 banane

Përgatitja: Përziejmë miellin, vezën, qumështin, kripën, gjalpin duke përftuar kështu një masë homogjene. I lëmë për 30 minuta dhe më pas i pjekim në një tigan që nuk ngjit një nga një.

Po ndodh...