Haxhimakulle

22 Qershor 2024, 08:10 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Haxhimakulle
Përbërësit:

500 gr miell
250 gr gjalpë
1 fk sheqer pluhur
4 të verdha veze
10 kokrra bajame

Shërbeti:

500 gr sheqer
500 ml ujë

Përgatitja:

Përziejmë miellin me sheqerin pluhur, shtojmë gjalpin, vezët dhe zëmë brumin. E ndajmë në 10 topa, të cilat i shtypim me pëllëmbën e dorës, i vendosim në mes nga një bajame dhe i pjekim në furrë të parangrohur. Ndërkohë përgatisim shërbetin dhe pasi haxhimakullet të jenë pjekur i sherbetosim.

 

Po ndodh...