Video/ Anëtari i Këshillit Kombëtar të Berishë, Biberaj: Vulën na e dha Edi Rama!

22 Qershor 2024, 20:22 / POLITIKË ALFA PRESS

Video/ Anëtari i Këshillit Kombëtar të Berishë,

Aleksandër Biberaj, Ish deputeti i Partisë demokratike dhe anëtar i Këshillit Kombëtar të Sali Berishës, në një intervistë me gazetaren Nisida Tufa për emisionin "Kjo Javë", ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit, e cila i dha vulën Sali Berishës.

Sipas Biberaj i cili deklaroi se ishte konsultuar edhe me juristë, çështja e legjimitetit të PD e cila zgjati 3 vite mund dhe duhej të ishte zgjidhur shumë shpejt, por gjyqet u vonuan për arsye politike dhe me ndikim të Edi Ramës, i cili ka patur gjithmonë interes që vula të shkojë te Berisha siç edhe ndodhi.

Po ndodh...