Pas marrjes së Vulës/ Mblidhet kryesia e PD nën drejtimin e Berishës online, vendoset data e protestës kombëtare

24 Qershor 2024, 19:09 / POLITIKË ALFA PRESS

Pas marrjes së Vulës/ Mblidhet kryesia e PD nën drejtimin e
Kryesia e Partisë Demokratike, në mbledhjen e së hënës, ka vendosur që të thërrasë dhe Këshillin Kombëtar për të miratuar rezolutën e bashkimit me pjesën tjetër të demokratëve që ende janë rreshtuar krah Lulzim Bashës.

Këshilli Kombëtar do të mblidhet të premten.

Ndërkohë, sa i përket protestës do të zhvillohet të premten në 12 korrik, ora 20:00.

 

Po ndodh...