Basha i kundërpërgjigjet Berishës, por pa denjuar ti përmendë emrin: Shpik e kërkon armiq, vendos interesin e tij mbi atë të demokratëve

25 Maj 2023, 13:59 / POLITIKË ALFA PRESS

Basha i kundërpërgjigjet Berishës, por pa denjuar ti

Ish-kryeministri Sali Berisha u pyet sot nga gazetarët në lidhje me rikthimin e Bashës në skenën politike, ndërsa theksoi se Basha po bën axhendën e shkruar nga kryeministri Edi Rama.

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, por pa denjuar ti përmendë as emrin.

Në një reagim në Twitter, Basha tha se halli i Berishës është tjetër, pasi sipas tij ai shpik dhe kërkon armiq për të fshehur dështimin e tij.

“Të kishte sulmuar Ramën aq sa ka sulmuar ata që nuk mendojnë si ai, rezultati nuk do të ishte ky. Por halli i SB është tjetër nga hallet e qytetarëve. Sot si dje ai shpik e kërkon armiq për të fshehur dështimin që mbolli duke vendosur interesin e tij mbi atë të demokratëve.”, tha Basha.

 

Po ndodh...