Unaza e fejesës së Meghan Markle më e kërkuara në mbarë botën! Cila është arsyeja

27 Maj 2024, 14:05 / MISTERE&KURIOZITETE ALFA PRESS

Unaza e fejesës së Meghan Markle më e kërkuara në

Sipas një sondazhi të fundit nga argjendari britanik Ramsden’s Jeëellery, unaza e fejesës me diamant të Dukeshës së Sussex Meghan Markle është ende unaza e fejesës më e kërkuar në mbarë botën.

Ky hulumtim, i cili shqyrtoi të dhënat e vëllimit të kërkimit global gjatë 12 muajve të mëparshëm, zbuloi se unaza e saj gjeneronte mesatarisht 51,283 kërkime çdo muaj. E dyta në listë është unaza e famshme e safirit dhe diamantit, e mbajtur nga Princesha Diana dhe kunata e Meghan, Kate Middleton, me mesatarisht 22,100 kërkime globale në muaj. Unazat e fejesës së të famshmëve si Millie Bobby Broën, Hailey Bieber dhe Megan Fox dolën në vendin e dytë dhe të tretë, duke përmbyllur pesë unazat më të kërkuara.

Princi Harry punoi me Cleave and Company, bizhuteritë e Mbretëreshës Elizabeth, për të dizajnuar unazën e fejesës së Meghan. Unaza përmban një diamant qendror nga Botsvana, një vend me rëndësi të madhe për çiftin, duke shënuar ditët e para të romancës së tyre.

Në nëntor 2017, Harry i tha BBC-së gjatë intervistës se ai zgjodhi të inkorporonte bizhuteritë e nënës së tij në unazën e fejesës së Meghan si një mjet për të garantuar ndikimin e saj gjatë gjithë udhëtimit të tyre së bashku. Meghan e ka quajtur publikisht unazën “të bukur” dhe “të pabesueshme”.

Meghan Markle, e cila më vonë u bë Dukesha e Sussex përmes martesës së saj me Princ Harry, kishte një të kaluar pak të njohur që përfshinte një martesë të dështuar me producentin e filmit Trevor Engelson. Tani, detajet nga ajo kohë priten të zbulohen në një dokumentar të ri, duke lënë Meghanin të shqetësuar.

Po ndodh...