Telashe në familjen Mbretërore, katastrofa klimatike... zbulohen parashikimet e Nostradamus 2024

9 Prill 2024, 12:17 / MISTERE&KURIOZITETE ALFA PRESS

Telashe në familjen Mbretërore, katastrofa klimatike... zbulohen

Princi Harry mund të bëhet Mbret i Anglisë në vitin 2024 sipas shkrimeve astrologut francez të shekullit të 16-të Nostradamus, shkruan Dailymail.

Vepra e tij Profecitë, botuar në vitin 1555, parashikon të ardhmen në 942 - vargje poetike.

Disa e atribuojnë këtë tekst me parashikimin e 11 shtatorit , ngritjen e Adolf Hitlerit dhe zhvillimin e Inteligjencës Artificiale .

I përshkruar si "Profeti i Kiametit", farmacisti u frymëzua nga tekstet biblike dhe përvojat e tij të murtajës, me parashikime që shpesh fokusoheshin tek uria dhe pikëllimi. 

Zbuloni se çfarë është rezervuar për 2024 sipas Nostradamus:

Konfrontimi me Kinën

Joe Biden u përpoq të shkrijë marrëdhëniet me Kinën kur ai dhe Xi Jinping u takuan në nëntor 2023 për të diskutuar Tajvanin, fentanilin dhe ndryshimet klimatike.

Megjithatë, parashikimet e Nostradamus sugjerojnë se gjithçka mund të ketë qenë e kotë.

Në një varg që fillon duke përshkruar 'betejën luftarake dhe detare', ai shkruan se si 'Kundërshtari i kuq do të zbehet nga frika, duke e vënë në tmerr Oqeanin e madh'.

'Kundërshtari i kuq' mund t'i referohet Kinës, duke pasur parasysh ngjyrën e flamurit të tyre, dhe referencat për konfliktin detar janë të frikshme në dritën e diskutimit në rritje për shtetin e Tajvanit - me ishullin që ndodhet në kryqëzimin e deteve të Kinës Lindore dhe Jugore. 

Trazirat në famlijen Mbretërore

Autori britanik dhe komentatori i Nostradamusit, Mario Reading, ka folur më parë se si astrologu francez - emri i plotë i të cilit ishte Michel de Nostredame - ndoshta parashikoi vdekjen e mbretëreshës Elizabeth II.

Dhe shikuesi mund të përballet me një tjetër llogari mbretërore, me një nga parashikimet e tij që flet për 'Mbretin e Ishujve', i cili ka pasur një divorc të diskutueshëm duke u 'përzënë me forcë'. 

Më pas ai zëvendësohet nga 'ai që nuk është në radhë për tu bërë mbret'.

Në analizën e Reading-ut, kjo tregon se mbreti Charles III abdikoi për shkak të 'sulmeve të vazhdueshme si ndaj tij ashtu edhe ndaj gruas së tij të dytë', dhe Harry mund ta zëvendësoijë atë, në vend të Uilliam-it ose ndonjë prej fëmijëve të tij, si njeriu që nuk është në radhë për tu bërë Mbret.

Katastrofa Klimatike

Me ardhjen e vitit 2024 në fund të samitit COP28, ky parashikim nga Nostradamus mund të kalojë në ngjarjet e dhjetorit në  Dubai, të cilat pritet të thyejnë rekorde për emetimet e karbonit.

Kaosi klimatik tashmë ka filluar me rastet e zjarreve, përmbytjeve dhe thatësirës në rritje në të gjithë globin vitet e fundit, veçanërisht në vitin 2023.

Por ajo që është interesante është se si ai duket se i ka parashikuar këto ngjarje apokaliptike, gjithë ata shekuj më parë.

Ai parashikon: 'Toka e thatë do të thahet më shumë dhe do të ketë përmbytje të mëdha.'

Diku tjetër, ai paralajmëron për stuhitë që çojnë në urinë. "Uria shumë e madhe përmes valëve të dëmshme," shkroi ai. 

Një Papë i ri 

Mbreti nuk është figura e vetme kryesore në linjë për zëvendësim sipas Les Propheties.

Papa Françesku, aktualisht në mesin e të 80-ave dhe që ka vuajtur probleme shëndetësore kohët e fundit, mund të vazhdojë. 

Një pasazh thotë: 'Nëpërmjet vdekjes së një Papati shumë të vjetër, do të zgjidhet një romak në moshë të mirë, për të do të thuhet se do të qëndrojë gjatë.