Takimi në Ohër/ Vuçiç: Ramë dakord për themelimin e komunave me shumicë serbe

18 Mars 2023, 23:08 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Takimi në Ohër/ Vuçiç: Ramë dakord për

Ka dakordim për themelimin e komunave me shumicë serbe sipas marrëveshjeve të vitit 2013 dhe 2015, tha presidenti Alekdander Vuçiç në deklaratën e tij për mediat pas përfundimit të takimit me kryeministrin Albin Kurti në Ohër.

“Për këtë jam shumë i lumtur”, u shpreh Vuçiç.

Vijon…

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128