Përfundon takimi tre palësh në Ohër '12h'

18 Mars 2023, 22:16 / KOSOVA ALFA PRESS

Përfundon takimi tre palësh në Ohër '12h'

Mbi 10 orë kanë biseduar këtë të shtunë në Ohër kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe ndërmjetësuesit e BE-së.

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano njoftoi se ky ishte raundi i fundit i bisedimeve.

Takimet kanë nisur në orën 10:30, për t’u mbyllur rreth orës 22:00.

Fillimisht, Kurti dhe Vuçiç, zhvilluan takime më vete me ndërmjetësuesit evropianë dhe më pas nisi takimi trepalësh, ku palët diskutuan për zbatimin e propozimit evropian për normalizimin e raporteve.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128