Ndërron jetë nëna e Edmond Lajçit, dje vrau bashkëshorten në qendër të Pejës

17 Prill 2024, 14:46 / KOSOVA ALFA PRESS

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajçit, dje vrau

Një tjetër tragjedi ka goditur familjen e Edmond Lajçit, pasi ai i mori jetën bashkëshortes së tij, ditën e djeshme në Pejë.

Mësohet se nëna e tij, Zyrafete Lajqi ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. Sipas mediave të Kosovës, bëhet me dije se nëna e tij ishte e shtruar në spital për shkak se vuante nga një sëmundje e rëndë. Edmond Lajqi ndodhet në paraburgim për vrasjen e bashkëshortes së tij Gjyljeta Ukella në Pejë. Ndërkohë shkaqet e vrasjes së Ukellës nga bashkëshorti me të cilin kishte 20 vite martesë nuk janë zbuluar ende.

Edmond Lajçi rrezikon një dënim nga 10 vite deri në burgim të përjetshëm me akuzat për “vrasje” dhe “armëmbajtje pa leje”.

 

Po ndodh...

ide