Temperatura të larta/ Parashikimi i motit për fundjavën sipas meteorologëve ushtarak

12 Prill 2024, 10:28 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Temperatura të larta/ Parashikimi i motit për fundjavën sipas

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak:

Për fundjavën :

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Falë ndikimit të masave ajrore të ngrohta e të thata si dhe ndikimi prej disa ditësh i Anticiklonit të Azoreve.

Moti pritet të jetë i kthjellët me kohëzgjatje me diell si dhe nuk do të mungojnë vranësirat mesatare kalimtare transparente kryesisht nga orët e mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim veriperëndim –verilindje me shpejtësi 1-6m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë I forcës 1-2ballë.

Temperatura të larta/ Parashikimi i motit për fundjavën sipas

Temperatura të larta/ Parashikimi i motit për fundjavën sipas